Bilecik Nöbetçi Eczaneleri

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz..
» Semih Şahin Kimdir? 8 Nisan 2019, Saat 18:10
Semih Şahin Kimdir?

Semih Şahin Pelitözü köyünden öğretmen Halil ve Bahriye Şahin’in ilk çocuğu olarak 1965 yılında Kızıldamlar köyünde doğdu.

İstasyon ve Cumhuriyet mahallelerinde büyüyen Şahin, Eskişehir Maarif Koleji’ndeki orta ve lise eğitiminden sonra İTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi İhtisası yaptı.

 

1989’da Dünya Bankası bursu ile İngiltere, Salford Üniversitesi’ne gitti. Burada İnşaat Yönetimi ve Deprem Sonrası Güçlendirme üzerine akademik eğitim aldı.Yurt dışı eğitimi ve tecrübesi ile 25 yıl boyunca komşumuz Balıkesir Üniversitesi’nde İnşaat Bölümü’ne öğretim görevlisi olarak atandı.

 

1992-1994 arasında, Yapı İşleri Müdürü olarak üniversitenin kampüsünü inşa eden birimi yönetti.Semih Şahin, Düzce’de 4.5 milyon Avro bütçeli Deprem Sonrası Rehabilitasyon ve 4 milyon Avro bütçeli Engelililer İçin Konut projelerini yönetti.

 

Şahin, ikisinin toplamı Bilecik Belediyesi’nin o tarihlerdeki bütçesine denk olan bu projelerle Düzce’nin deprem sonrası yeniden planlamasına ciddi katkılar yaptı ve başarılı sonuçlar aldı.

 

2016’dan beri Şişli Belediyesi Başkan Yardımcılığını yürüten Semih Şahin, bu görevden önce aynı belediyede Fen İşleri Müdürü olarak görev aldı.Daha sonra 2019 yılı 31 mart yerel seçimleri için görevinden istifa eden semih şahin cumhuriyet halk partisi Bilecik belediye başkanı adayı oldu.

 

Semih Şahin, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Bilecik Belediye Başkanı olarak seçildi.Bu Yazıya Yorum Yapmak İstermisiniz?

avatar
  Subscribe  
Bildir